Fatih Sahn-ı Semân’ın gerek araştırma gerekse eğitim projeleri, çeşitli toplantı ve konuşma faaliyetlerine bünyelerinde yer veren süreçlerdir. Medrese Tarihi Araştırmaları’ndan Fatih Kütüphanesi’ne kadar Fatih Sahn-ı Semân’ın planlayıp yürüttüğü pek çok proje, farklı akademik konum ve kurumlarda bulunan araştırmacıların ortak çalışma ve ürünlerine zemin teşkil edecek atölyeler içinde gerçekleştirilmektedir. 

MEDRESE KONUŞMALARI


Medrese Konuşmaları dizisi, İslam medeniyeti tarihinde yüksek bilginin aktarımına ve özellikle medrese adıyla kurumlaşmasına dair Türkiye’de ve Türkiye dışında oluşmuş ilmi birikimi tanıtmak, paylaşmak ve niteliğini artırmak için Fatih Sahn-ı Semân’ın geliştirmekte olduğu programlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Yıl boyunca yurt içinden ve dışından davet edilen bu alanın dikkat çekici isimleri, Medrese Konuşmaları’nda kendi ilmi tecrübelerini ve ürünlerini paylaşacaktır. 

MEDRESE ARAŞTIRMALARI MERKEZİ AÇILIŞ TOPLANTISI


Fatih Sahn-ı Semân Medrese Araştırmaları Merkezi faaliyetlerine, medrese araştırmalarının günümüzdeki durumunu ele alan bir toplantı programı düzenleyerek besmele çekmiştir. 


 

KONUŞMALAR VE TOPLANTILAR